| Leescu_Amyna_1975 a întrebat:

Am și eu un băiat care termină cl 11 profesional și vrea să se înscrie la liceu.
El este din Făgăraș dar l-am transferat la București pentru a termina cl 11.
Acum dorește mai mult.
Este fiul meu adoptiv.
Vreau să știu dacă poate continua studiile la liceu din clasa 11.
Mii de mulțumiri.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, le poate continua. Daca nu a depasit cu mai mult de 3 ani varsta clasei a XI-a poate continua cu frecventa la zi. In caz contrar poate continua cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.