| PaltineanAlex a întrebat:

As dori ca un student de la Informatica Exonomica (sau CSIE) de la ASE sa imi spuna cum este experienta lui de student, daca este placut in acea facultate, ce limbaje se studiaza si daca este multumit de cursurile predate. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

La o parte din intrebari gasesti raspunsuri singur aici:

http://csie.ase.ro/programe-licenta

CSIE era acum doua decenii o facultate buna, cea mai grea din ASE (dar mai usoara decat unele de pe la Poli sau Universitate - in special Automatica si Calculatoare de la Poli sau Informatica de la Universitate erau mai grele).

Cred ca esti baiat asa ca o informatie utila e ca ASE-ul era plin de fete (la CSIE mai putin dar fiind in ASE aveai de unde compensa). Stii legenda cu bila de pe ASE? Cand va iesi prima virgina din ASE atunci va cadea bila;) Ultima data cand am verificat (acum cateva zile) bila era inca la locul ei :D

| Sonia822 a răspuns:

M..mai bine dai la cibernetica, ai mai multe sanse sa te realizezi in viitor

| flixbuster a răspuns (pentru Sonia822):

CSIE = Cibernetica, Statistica si Informatica Economica - been there, done that...

| PaltineanAlex explică (pentru Sonia822):

@Sonia822. De ce spui ca as avea mai multe sanse de angajare la cibernetica? Eu as vrea la IE pentru ca am inteles ca se face mai multa informatica.

| Sonia822 a răspuns (pentru PaltineanAlex):

Stiu pe cineva care a terminat cibernetica si e foarte vanat de angajatori. Are un salariu urias, de aceea am sugerat, ca sa varifici si acolo, trebuie cercetari amanuntite, sa afli ce materii se fac in toti cei 3 ani, in ce sa face specializarea, in ce domenii te poti angaja cu diploma obtinuta, si ce se muleaza pe experienta anterioara, aspiratiile si competentele tale.

| Sonia822 a răspuns (pentru flixbuster):

A modificat ulterior

| PaltineanAlex explică (pentru Sonia822):

@Sonia882. Multumesc pentru sfat!

Întrebări recente