| mastervio a întrebat:

As dori sa ma ajutati si pe mine va rog frumos cu un sit de unde as putea sa descarc si eu variante bac pentru geografie si matematica(M2) pentru ca am cautat pe net si mai mult de o varianta sau 2 nu am gasit, va rog foarte frumos.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "variante 2015" :(

Există doar un SINGUR "Model propus" - vezi linkul oficial :
http://subiecte2015.edu.ro/2015/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/

Pentru Matematică, vezi subiectele date & propuse ( în anii anteriori ) de la linkul :
subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_c_Matematica.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/E_c_Istorie_Matematica_subiecte_bareme_ses_speciala_27_mai_2014.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/E_c_matematica_istorie_scris_subiecte_bareme_02_iulie_2014.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/E_c_matematica_istorie_scris_rezerva_subiecte_bareme_02_iulie_2014.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/E_c_matematica_istorie_scris_subiecte_bareme_27_august_2014.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/E_c_matematica_istorie_scris_subiecte_bareme_rezerva_27_august_2014.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_c_Matematica.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/E_c_Istorie_Matematica.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/E_c_Matematica_Istorie_3_iulie.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/Ec_Matematica_Istorie_rezerva_3_iulie.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/E_c_istorie_matematica_scris_subiecte_si_bareme_28_august_2013.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/E_c_istorie_matematica_scris_rezerva_subiecte_si_bareme_28_august_2013.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_c_Matematica.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_Matematica_Istorie_ses_speciala.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/Proba_E_c_matematica_istorie_04_iulie.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/Proba_E_c_matematica-istorie_rezerva_04_iulie_2012.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/Proba_E_c_matematica_istorie_subiecte_si_bareme_29_august_2012.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Probe_scrise/E_c_Matematica_.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_Matematica_Istorie.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_Matematica_Istorie_rezerva_.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/Proba_E_c_Matematica_Istorie_Var_02.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/Proba_E_c_Matematica_VAR_03_rezerva.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Probe_scrise/E_c)_(i)_matematica/E_c)_(i)_matematica_v2.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_rezerva.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/august-septembrie/PROBA_E_c_ses_II_6.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/august-septembrie/Proba_E_c_rezerva_8.zip

http://arhiva.subiecte.edu.ro/......2/Proba_D/

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/D_matematica_MT2.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/sesiune_speciala/Proba_D.zip

http://arhiva.subiecte.edu.ro/......D_rezerva/

Toate cele bune.

| Sfetnicul a răspuns:

Uite aici variantele pentru Geografie:
http://geografilia.blogspot.ro/......te-si.html