| mihaelutzamy a întrebat:

as vrea sa imi spuna cineva care stie care este diferenta dintre engleza-romana si romana-engleza la facultatea de litere? Cine a fost acolo rog sa imi spuna cum este. ce se invata cat e de greu. Examenele sunt foarte grele? La distanta cum este? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Amilik a răspuns:

Diferența este următoarea
la engleză-română se pun accentul pe limba engleză, iar la română-engleză, româna este limba de bază, iar engleza este limba secundară. În rest sper să te ajute un absolvent al acestei facultăți cu mai multe detalii.