| nustiucesafaccuviatamea a întrebat:

Bună ziua, dacă am intrat la protecția mediului și în al doilea semestru m-am transferat la pedagogic, pot să mă transfer în clasa a 10-a la filologie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cerere de transfer si te vei transfera daca:
-ai media de promovare a cl. a IX-a cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer;
-reusesti la examenele de diferente;
-ISJ aproba depasirea numarului maxim de elevi din clasa, bineinteles daca inainte de transferul tau clasa are numarul maxim de elevi prevazut de legea educatiei nationale;
-CA al liceului cu profil de filologie aproba transferul.