| cooldognice a întrebat:

Îmi puteți spune va rog când e data în care se da admiterea la Universitatea Națională de Educatie Fizica și Sport, facultatea de kinetoterapie? În brosura scrie 16 iulie, dar nu înțeleg ceva...proba sportiva și scrisul se dau pe 16?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"Concursul pentru admitere la ciclul I studii universitare de învățământ se poate organiza în 2 sesiuni, în condiții identice, înainte de începerea anului universitar, dar nu mai târziu de 30 septembrie, pentru ocuparea locurilor rămase vacante.

Pentru studiile universitare de LICENŢǍ, înscrierea candidaţilor pentru prima sesiune de admitere are loc în perioada 9 - 14 iulie 2018.
Concursul de admitere, sesiunea I, începe pe data de 16 iulie 2018. "

Formularea "incepe pe 16 iulie" indica faptul ca proba practica si cea scrisa se desfasoara pe mai multe zile. Nu stim cate si care sunt (le afli la depunerea dosarului; probabil se vor stabili in functie de numarul candidatilor), dar nu are cum sa se desfasoare in aceeasi zi.

Mai jos ai brosura oficiala in pdf.
https://drive.google.com/file/d/16wOPjOaXAh5wpJANzrbMphtX-jkm-2i4/view

Pentru orice alte nelamuriri, e recomandat sa suni la secretariatul facultatii la care vrei sa te inscrii.