| ruxxy11 a întrebat:

Buna ziua!
In legatura cu specializarea tehnica dentara de la UMF Cluj...o sa dau admitere in curand, dar m-am gandit: ar fi trebuit sa fac niste ore de modelaj inainte? Pentru cei care sunteti deja studenti la aceasta specializare, inainte de a intra la facultate ati luat numai ore de chimie si biologie, sau si de modelaj?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai nevoie --- totul se invata pe parcursul anilor de studiu. Acum, tot ceea ce trebuie sa faci, este sa -ti "turezi" la maxim neuronii pentru a fi admisa.
Succes!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu, la tehnica dentara, modelajul nu este proba de admitere si nici nu a fost vreodata.

| ruxxy11 explică (pentru alessia5158):

Asta e adevarat. Se da proba doar din materia de biologie. Dar, ziceam la orele din faculate care vor tine de practica si utilizarea materialelor...ar trebui sa am ceva experienta anterioara, precum...sa stiu unele baza sau tehnici?

| ruxxy11 explică (pentru alessia5158):

Multumesc pentru tot!

| alessia5158 a răspuns (pentru ruxxy11):

Cu placere!

| alessia5158 a răspuns (pentru ruxxy11):

Nu ai nevoie --- totul se invata pe parcursul anilor de studiu. Acum, tot ceea ce trebuie sa faci, este sa -ti "turezi" la maxim neuronii pentru a fi admisa.
Succes!