| anonim_4396 a întrebat:

ma puteti ajuta va rog? a inceput scoala si am intrat in depresie,mi-e frica ca o sa am mult de invatat si de scris si nu o sa pot face fata, sau nu o sa mai am timp liber..am 16 si sunt clasa a 10-a la filologie,anul trecut era foarte usor, dar mi-e frica ca nu cumva anul acesta sa se schimbe situatia.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Organizeaza-te si intotdeauna iti va ramine si timp pentru tine. Ai impresia ca esti in Japonia sau China? Sistemul nostru de invatamint e la fel de eficient ca aparatul de stat... adica inveti vreo 10% din cit ai putea practic sa inveti.