| ZeePinkStar a întrebat:

Buna ziua happy Nu imi mai gasesc fisa matricola (liceu), probabil am pus-o in original la inscrierea la facultate in loc de copie. Copii dupa ea am, dar nu sunt legalizate. E posibil sa am nevoie "de-a lungul vietii" de fisa in original? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred că o să ai nevoie. O copie simplă ar fi suficient, oricum. Dacă e musai musai... mergi la școala unde ai terminat, se uită în arhivă și-ți dă una nouă. happy

Mai rău e că mi-am pierdut diploma de BAC. Încă nu-mi vine să accept că e pierdută... deși n-o mai găsesc de un an de zile. Dar am o copie simplă... cu care m-am descurcat în perioada asta. Oricum, mai de actualitate e diploma de licență și cea de la master. De obicei, ultima contează cel mai mult. happy

Poți merge și la facultate să întrebi la secretariat. Dacă prinzi secretarele în toane bune (deși nu se prea întâmplă... laughing ) o să caute dosarul și se rezolvă.

| ZeePinkStar explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult happy Sper sa urmeze si la mine cea de licenta (am in 8 iulie licenta si is tot un stres laughing ). Am 2 copii, iar sansele sa prind doamnele de la secretariat in toane asa bune nu cred ca existahappy Oricum, cel putin am o alternativa, multumesc happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZeePinkStar):

Cu plăcere. happy Succes la licență!

Când vei scoate diploma de licență cred că primești înapoi toate actele din dosarul de înscriere. E momentul când faci și lichidarea pe la bibliotecă și termini toată afacerea. big grin Dar asta cred că va fi cel mai devreme la un an după ce termini cu bine. Durează până sunt verificate și tipărite documentele.

Stresează-te deci numai pentru licență. Nu și pentru foaia aia. laughing

| ZeePinkStar explică (pentru anonim_4396):

Deci da, multumesc laughing Atunci imi iau gandu` de la ea. Sper sa-ti gasesti si tu diploma, poate e si la tine la dosarul cu actele de licenta (noua ne-a cerut diploma de bac in original ) si asa se rezolva toate happy. Mersi inca o data happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZeePinkStar):

Diploma de licență am scos-o... dar cea de master nu. E posibil să fi rămas pe-acolo. big grin De teama că nu e acolo, mai că-mi vine să amân mersul după diploma de la master. Totuși cred că în vacanța asta rezolv. happy

| ZeePinkStar explică (pentru anonim_4396):

Deci nu te duce pe principiul asta! happy O sa o gasesti tu happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZeePinkStar):

Nu pot răspunde la mesajul personal că-s nou pe-aici încă. Vezi pagina de Contact pe blog. happy