| Leyla8010 a întrebat:

Buna ziua, nu știu cât de repede o să-mi răspundeți dar în fine.
Maine am un test la geometrie și până acum am incercat să înțeleg dar tot nu am înțeles cum scriem o demonstrație; ce conține.
De exemplu am sa demonstrez că unghiul ABP este congruent cu unghiul ACT. Deci cum fac (sunt in clasa a 7a )? ar fi fain daca răspundeți cel mai repede posibil.
Mersi

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă urmărești asta, o să ȘTII singur (să-ți faci tema) pe viitor

https://profesorjitaruionel.com/......ongruente/