| User2357394 a întrebat:

Bună ziua. Sunt la partea de studiu de caz a lucrării de licență și am rămas intr-o pană de idei. Profesorul coordonator mi-a spus să fac o comparație între sisteme de învățământ europene și cel românesc. Am un model între învâțământul portughez și românesc frumos structurat cu asemănări și deosebiri și îmi doresc să îl folosesc și pentru celelalte țări pe care le-am descris pănă acum. Mă poate ajuta cineva cu anumite informații de unde pot lua asemănările și deosebirile de care am nevoie? Mulțumesc

1 răspuns:
| QuoVadisss a răspuns:

Buna seara! Nu am gasit prea multe dar sper sa te ajuta. http://beta.aracip.eu/cautare%20document - la cautare sa scrii Analiza comparativa sintetica intre sistemele de invatamant portughez si roman.doc