| Rares95 a întrebat:

Buna Ziua TPU! am nevoie de ajutor, ne-a dat la scoala sa citim "cartea cu jucarii" de Tudor Arghezi si stiu de mai demult ca erau mai multe povestiri in ea in care era vorba de doi copii mitu si barutu...imi puteti spune va rog titlurile povestirilor si cate ceva despre fiecare? VA ROG EU MULT DE TOT, nu scrie nicaieri pe netcrying

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cauta cartea si citeste. Fetita se numeste Mitzura.

| Rares95 explică:

Numa pana maine mai pot si nu am cartea...de aia imi trebuie niste povestiri de 1-2 r pentru cel putin 5straight face