| floruits a întrebat:

Bună ziua TPU. Am și eu o întrebare pentru cei care au învățat/au cunoștințe care au învățat la Colegiul Național "Spiru Haret" din București.

Ce părere aveți despre acest liceu? Se învață carte acolo? Cum sunt profesorii și elevii? Se învață dimineața sau după-amiază?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un liceu obisnuit, ca oricare alt liceu.
Profesorii sunt foarte buni pentru elevii silitori si foarte rai, pentru puturosi si chiulangi.
Se invata dimineata, ca la toate liceele din Bucuresti.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Este unul dintre liceele de top din București. În anul 2022 a fost pe locul 4 la media de admitere (9.51). Deci da, se învață carte. Sau, mai degrabă, îți oferă oportunitatea de a învăța. Dacă înveți sau nu, asta depinde de tine.

| anonim3248 a răspuns:

Este un liceu bun.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu cunosc pe nimeni de-acolo, dar m-am interesat și aparent este un liceu foarte bun, notele de admitere fiind foarte ridicate (la profilul de mate-info, de exemplu, ultima medie a fost 9, 73).
În plus, Eliade a studiat la liceul acela, deci cred că e o mândrie să fii haretist.