| anonim_4396 a întrebat:

Bunăă.Ce as putea păti dacă as modifica o notă in carnet?:]]].Am un 3 la romană si trebuie să`i arăt carnetu` mamei miercuri pentru a primi niste bani.Si bineinteles că nu o să ratez ocazia asta pentru o notă:]]].O să am grijă să`mi trec eu notele de acum in carnet,iar profesorii doar să le semneze,dar totusi,daca s`ar afla ce as putea păti? Exmatriculare, caderea notei la purtare?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai ești o persoană credibilă dacă umbli cu cioara vopsită!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Si nu va vedea adevarata nota in catalog? Cand va merge pe la scoala? S-a dat lumea peste cap. Vrei bani pentru note?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca iti face nimeni nimic la scoala, dar cu parintii s ar putea sa ai ceva problema

| SimonaCristina a răspuns:

Bani?!

| SimonaCristina a răspuns:

In niciun caz sa modifici nota...

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Bani pentru note? Fereasca Dumnezeu...ce-a ajuns lumea asta, vorba
lui DFK.Nu s-ar intampla nimic in afara de a primi o eventuala pedeapsa si ai fi luata in ochi rai de diriginta|invatatoare...

| Smiiiley a răspuns:

"Trebuie să-i arăt carnetul mamei miercuri pentru a primi nişte bani"..Deci tu înveţi pentru bani? Fain obicei. Teoretic tu n-ai voie să scrii nimic în carnetul ăla.Eu zic să îi spui mamei că ai luat 3. Până la urmă ce căcat ţi se poate întâmpla? Înafară de faptul că nu-ţi mai primeşti baniistraight face. Până la urmă ar trebui să înveţi ca să ştii, nu ca să primeşti bani.

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Nu cred ca o sa patesti mare lucru, dar totusi nu`i ascunde o nota mamei tale, este o nota nu o medie...astea sunt chestii copilaresti...

| Alynn98 a răspuns:

Nu ti se scade niciun punct la purtare dar s-ar putea sa afle mama ta si o incurci. Dar e treaba ta daca o modifici sau nu.

| Filea_Catalin_1945 a răspuns:

Ce faci tu nu e bine. Ai facut o greseala trebuie sa recunosti si sa suporti. Dar... o stergi cu picul si faci cu creionul.

| DurexForKids a răspuns:

Bani? Pentru note? Ce lume.