| Ramygirl99 a întrebat:

Ca sa devin sefa de promotie trebuie sa am media la purtare 10 in toti anii? (Sunt clasa a VIII-a si am avut media 9 la purtare pe semestrul 1).

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu conteaza numai asta.Ci si notele de la materii.

| Ramygirl99 explică (pentru darrio2007):

Am cele mai mari note din clasa si am participat si la concursuri si olimpiade(la care am avut si rezultate bunicele), doar ca am avut media 9 la purtare pe semestrul 1, atata. Deci, intrebarea este: cat de mult conteaza media la purtare? (trebuie sa spun ca nu am avut 9 degeaba. trebuia sa am 7 de fapt, dar au fost profii indulgenti)

| darrio2007 a răspuns (pentru Ramygirl99):

Inseamna ca a fost ceva mai grav daca au vrut sa-ti dea 7.Cred ca au tinut cont de situatia ta la invatatura. Daca au fost indulgenti.

| Ramygirl99 explică (pentru darrio2007):

Da, a fost ceva relativ grav si anume: m-am prezentat la scoala in stare de ebrietate in mod repetat (vreo 3 ori, daca imi amintesc bine). Mda. deci practic nu am sanse, nu-i asa? Practic am stricat totul in ultimul an.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ramygirl99):

Este cumva o gluma? Ca nu prea imi vine sa cred asta.

| Ramygirl99 explică (pentru darrio2007):

Mda. Pai nimanui nu prea ii vine sa creada. Crede-ma, toti sunt la fel de nedumeriti ca tine. Dar nu inteleg de ce as glumi despre asa ceva. Si ai tot dreptul sa ma judeci pentru ce am facut, dar mai intai raspunde-mi la intrebare. Sa inteleg ca nu mai am sanse sa devin sefa de promotie, nu?

| darrio2007 a răspuns (pentru Ramygirl99):

Nu cred. Avand in vedere acele probleme de ebrietate.Trebuia sa stai acasa.Dar cred ca aveai mult curaj in acele momente. Daca era o data, parea ca o intamplare.Dar de 3 ori deja se vede, de catre altii, ca un obicei.Nu o intamplare.Imi pare rau.Asta e.

| Ramygirl99 explică (pentru darrio2007):

Multumesc pentru raspuns. Si e ok, m-am impacat cu ideea.