| Lotte7 a întrebat:

Cam cat costa anual sa faci facultatea in Londra?

3 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Depinde de facultate.
dar e bine sa pregatesti cel putin 10.000 lire/an indiferent de optiune

| ΔH a răspuns:

Taxa era in jur de 3500lire/an, dar am intels ce le-au triplat.
Pe langa taxa, mai pune bani de cazare ~70-100lire/luna, plus bani de mancare, plus bani de cumparati carti si altele pentru studii, plus bani de buzunar. happy
Fai singur un calcul.

PS.
Facultatile nu sunt in Londra, ci in alte orase ca de exemplu Portmouth, Salford, Coventry, etc...

| simina a răspuns:

De la 10.000 de lire la una slab cotata pana la 250.000 lire la una de renume mai scazi din cheltuieli daca ai bursa dar...