| davidflorin706 a întrebat:

Cam ce exerciti o sa fie la Evaluarea Nationala 2015 Mate?

Răspuns Câştigător
| AlexRS a răspuns:

Modelul dat de minister pentru Evaloarea Nationala pentru anul scolar 2014-2015 : http://www.voceatransilvaniei.ro/......_model.pdf Bafta! :)

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Din alea cu mai multe litere decat cifre.

| T0T a răspuns:

Pe vremea mea nu au fost asa usoare. Culmea face ca cu un an inainte si cu un an dupa au fost extrem de simple! Acum depinde cum o sa aveti voi generatia asta norocul acum.

| andreeamita23 a răspuns:

O sa se dea in principiu ce s-a dat si in ceilalti ani, dar spre deosebire de anii trecuti am auzit ca anul asta au mai bagat un capitol in plus, si anume capitolul cu copuri rotunde, trunchiul de con, de piramida, erc... Bafta, si eu sunt a 8a deci cam stiu cum e sa fi in locul tau...

| MariKa9 a răspuns (pentru andreeamita23):

Heii..eu sunt varza la mate si in vara am capaciatea de sf de clasa a VIII. si nu stiu daca o sa iau un 5 la mate, dar daca iau un 5 la romana si un 3-4 la mate, as putea intra la liceu? nu profesionala.