| TheRares99 a întrebat:

Cand depui contestatii exista mai mari sanse sa ti se scada sau sa ti se mareasca nota? Ma refer la examenele de a 8-a.

Răspuns Câştigător
| NimeniSiAtat a răspuns:

De obicei la romana scad, pentru ca e in functie de aprecierea profesorului. la mate ai un singur rezultat si nu are cum sa fie diferenta la perspectivele profesorilor.

3 răspunsuri:
| Sheriarty a răspuns:

Mai mari sanse sa nu iti schimbe nimic. Daca diferenta dintre nota luata de tine in mod normal si cea de la contestatii e mai mica de 0.50, atunci nu ti se schimba - sistemul e prea ciudat -

Sunt mai mari sansele sa pleci cu nota cu care ai venit decat sa existe o diferenta.

| Dudu008 a răspuns:

Mai mari sunt sansele sa scada deoarece unii profesori mai rotunjesc mai ales daca ai luat 5

| SiimonaaaThwwa a răspuns:

Poate sa iti si scada, poate sa iti si mareasca, acum depinde de ce ai facut acolo...