| Etro a întrebat:

Când eram în clasa a8a dacă lipseam știu ca erau niște foi, cereri de invoire.
Mai exista asa ceva la liceu?
Am lipsit o zi și nu am avut scutire și diriginta mea nu vrea sa mi le motiveze absentele.
E urgent deoarece am 9 absente nemotivate și n-am avut cum. Restul sau mai adunat dar am scutire. Încă o absenta și îmi scade nota la purtare și nu vreau sad

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti cere sa faca diriginta ilegalitati, odata ce nu ai scutire.
Daca stiai ca ti se scade nota la purtare la 10 absente, de ce nu ai mers la scoala?

| Etro explică (pentru Violleta2022):

Era în online și nu aveam net straight face

| sierra1 a răspuns:

Spune-i lu' mamă-ta s-o sune pe diriga, poate se induioșează și-ți motivează câteva

| Cksihja a răspuns:

Da există dar trebuie să ai un motiv valid se completează de un părinte și trebuie să se specifice și motivul pentru care nu te-ai putut prezenta la cursuri.

| Danaella98 a răspuns:

Da, poți să dai foaie de învoire scrisă de un părinte. Poți să folosești doar 3 pe semestru. Cel puțin așa este la liceul meu.