| porumbel a întrebat:

Cand este Halloween?

6 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Obvious troll is obvious...

| angel74dm a răspuns:

Halloween (pronunţie Halouin happy happy laughing este o sărbătoare de origine celtică, preluată astăzi de multe popoare din lumea occidentală, ea răspândindu-se în secolul al XIX-lea prin intermediul imigranților irlandezi din Statele Unite ale Americii. Ea este sărbătorită în noaptea de 31 octombrie, deși în unele țări data sărbătorii variază — de exemplu, în Suedia este sărbătorită în prima sâmbătă din noiembrie. Numele provine din limba engleză, de la expresia All Hallows' Even, numele sărbătorii creștine a tuturor sfinților, sărbătoare cu care Halloweenul a devenit asociat în țările unde predomină creștinismul occidental — catolic și protestant, deoarece în aceste culte creștine, ziua tuturor sfinților este sărbătorită pe 1 noiembrie.

| ReyIzInsane a răspuns:

Cand vine halouinu o sperii. Se va speria atat de rau incat va vrea sa doarma cu tine in pat. Ta-da, se culca cu tine.

| AndreeaIsNoQueen a răspuns:

Halloween-ul este pe 31 octombrie.E o sarbatoare celtica care este sarbatorita in :SUA,Irlanda,Austria,Germania,Anglia,Italia, Spania, Japonia si cateodata si in Romania.I se mai spune si noaptea mortilor vii.In care oamenii se costumeaza in anumite creaturi si se duc la casele oamenilor si cer dulciuri spunand: Ne dati ori nu ne dati!(sau in engleza:Trick or Treat! Fundita?

| porumbel explică:

Vreau sa ma culc cu prietena mea cum fac

| porumbel explică:

Vreau sa fac sex cum fac