| 93Anna93 a întrebat:

Care aveti idee cand trebuie platita a doua "rata" din taxa de scolarizare la UMF IASI? (sunt anul I si nu prea stiu cum stau treburile)

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

In principiu rata a doua se plateste la inceputul celui de al doilea semestru, dupa sesiune, dar cel mai sigur intreaba la secretariat sa-ti spuna sigur perioada exacta

| 93Anna93 explică (pentru mixxjim):

Merci. Am gasit pe site-ul lor(pana la urma) rata a doua se plateste pana pe 15 ianuarie, iar a treia pana pe 20 mai. Ai funda oricum.

3 răspunsuri:
| Larrissa21 a răspuns:

Esti la medicina sau la farmacie? Ai putea sa-mi trimiti si mie subiectul de admitere pe mess ( in caz ca ai dat asa ceva). Te rog!

| 93Anna93 explică (pentru Larrissa21):

Am dat admitere la medicina. Nu mai am subiectul, dar cred ca il poti gasi pe www.ssmi.ro. Am cartea de teste scanata, dar e cam mult de trimis, daca vrei, putem sa incercam sa ti-o trimit pe mess.