| UnleashedPsycho a întrebat:

Care e cea mai bună facultate de medicină din România?

18 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cele de top sunt universitatile de cercetare avansata si educatie - licenta, masterat si doctorat --- sunt trei in Ro:
Universitatea de Medicina si Farmacie „Carol Davila" din Bucuresti, Universitatea de Medicina si Farmacie „Iuliu Hatieganu" din Cluj-Napoca, Universitatea de Medicina si Farmacie „Gr. T. Popa" din Iasi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din punctul meu de vedere, cea de la București!
Pa, pa.

| MadRaven a răspuns:

Cei de la minister au facut cercetari si sa ajuns la concluzia ca cele mai bune facultati de medicina sunt cele dele Iasi si de la Bucuresti.
Nu poti sa spui care e mai buna, sunt excelente amandoua.Eu vreau sa dau la Iasilove strucklove struck
Tu? vrei sa dai si tu la medicina?

| UnleashedPsycho explică (pentru MadRaven):

Da. Şi eu tot la Iaşi mă gândesc happy

| MadRaven a răspuns (pentru UnleashedPsycho):

Am un prieten care e in anul 4 cu bursa si o ruda care e anul intai tot la bursa.La Iasi amandoua:d

| UnleashedPsycho explică (pentru MadRaven):

Hmmm. Admiterea cum e?

| MadRaven a răspuns (pentru UnleashedPsycho):

Foarte grea. Fata de care ti-am zis ca acum e anul 1, a stat un an acasa pentru ca ea a luat 10 la bac, si media de admitere i-a iesit 9.90.
Ce crezi? A pierdut locul la stat pentru un baiat cu 9.91
A plans toata vara dar asta e, de data asta a reusit si e la stat.

| UnleashedPsycho explică (pentru MadRaven):

Ştiam eu. Tocmai de admitere mi-e foarte frică. E vorba de medie. De-asta încerc să analizez şi varianta cu Bucureştiul. Oricum nu sunt din Iaşi, la cămin nu vreau să stau, deci tot cu chirie trebuie să găsesc vreun apartament. C-o fi în Iaşi, c-o fi în Bucureşti, pentru mine e acelaşi lucru.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru MadRaven):

Cercetari nu trebuie. Clujul are un calificativ superior Iasiului si Bucurestiului.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru MadRaven):

Foarte grea admiterea la Iasi? laughing Hai sa vezi cum e la Cluj.

| MadRaven a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Scuza-ma, dar tu ai facut cumva medicina si la Iasi si la cluj, sau cum?

| PedoBarbie a răspuns:

Universitatea de Medicină și Farmacie "Carol Davila" din București este o instituție de învățământ superior de stat din București, asta e cea mai bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cele mai bune facultăţi sunt cele din Târgu Mureş, Cluj şi Bucureşti.
Te pup!

| Pitzipoanca a răspuns (pentru anonim_4396):

Universitatea de la Cluj e inaintea celei de la Targu-Mures.

| angus35 a răspuns:

Carol Davila de la Bucuresti.Sunt student in Iasi si trec de multe ori pe langa Facultatea de Medicina dar nu e cine stie ce...

| AlexandraPrincess a răspuns:

Babes-Bolyai-Cluj,! de acolo provin cei mai buni medici!winking

| yack012000 a răspuns:

Carol Davila Bucuresti 100%

| Zlb_Alex_1993 a răspuns:

Http://www.clujtoday.ro/......dical.html
cititi asta si aveti raspunsul la intrebare :)