| Mihaela_Adriana_1998 a întrebat:

Care e diferenta dintr TIC si informatica?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

TIC inseamna tot ce e legat de folosirea in general a caculatorului. Word, PowerPoint, lucrul cu windows samd

Informatica inseamna programare. algoritmica, C/C++

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La TIC inveti despre Windows, Hardwarw, Power Point, etc. La informatica inveti programare adica limbajele calculatorului precum Pascal, C++, HTML.

| 50cent50 a răspuns:

TIC : lucrezi in word nimic foarte greu pe cand la Informatica sunt mai multe o combinatie de mate cu info nu stiu cum sa explic

| MarekHamsik a răspuns:

La TIC lucrezi doar pe calculator, iar Informatica se bazeaza pe formule, probleme, lectii toate predate.

| Chlorus a răspuns:

Nu-i nicio diferenta. Doar formularea este diferita. TIC = Tehnologie si Informatica Calculatoarelor.