| sweetgirl_3609 a întrebat:

Care este cea ma saraca tara din Europa?

Răspuns Câştigător
| Katyusha_4814 a răspuns:

Cea mai saraca tara din Europa este Republica Moldova. Cea mai saraca tara din Uniunea Europeana este Bulgaria.

20 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă ne referim la Europa ca şi continent, Republica Moldova. Pe doi e Albania dacă nu mă-nşel. Strict din UE, România presupun.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Republica Moldova si Romaniawinking

| ATHOS a răspuns:

Albania!

| Psihiatra a răspuns:

Probabil ca grecia happy Doar e Muntele Athos acolo :/

| Alexandru a răspuns:

Republica Moldova este considerata de cei mai multi drept cea mai saraca tara din Europa dar si Albania in opinia multora este cea mai saraca tara de pe continent.

| Anonima_9977 a răspuns:

Pai si Romania este o tara saraca la randul ei dar nu cred ca este cea mai saraca...

din punctul meu de vedere Grecia resimte cel mai drastic criza din toata Europastraight face

| Madalin a răspuns:

Una dintre Grecia sau Romania sigur.laughing

| sandy a răspuns:

România

| Georgiana21 a răspuns:

Bulgaria este cea mai săracă ţară din Uniunea Europeană, dar după ei suntem noi, românii.

| Whatthehell66 a răspuns:

Romania fratelaughing

| ady1o a răspuns:

Romania, din pacate.

| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Grecia cred sau Romania! nu stiu sigur

| Dr. Alin a răspuns:

Romania?

| lobontsa a răspuns:

I think Republica Moldova happy

Răspuns utilizator avertizat
| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Romanialaughing)

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Romanialaughing

| loveiseverything a răspuns:

Bulgaria

| vilares a răspuns:

Acum este Kosovo, insa cum Romania nu il recunoaste, rapaine Republica Moldova.