| ASKjunior a întrebat:

Care este diferenta dintre profilele urmatoare: profil uman stiinte sociale si profil uman filologie?

3 răspunsuri:
| JeJeleu a răspuns:

Vad ca intrebi doar de REAL
pai la filo o sa dai teza la latina
la stiinte sociale dai la logica
De pe clasa a 11 a nu mai faci matematica la filo
Cand la sociale faci pana pe a 12 a
Oricum multe limbi straine
Si la sociale dai bacu si la istorie obligatoriu
La filo dai la romana si la istorieSAUgeografie si a traia optiune
Si la sociale tot 3 optiuni ai pe langa romana si istorie obligatoriu
Eu sunt la sociale si imi place mai mult aici, la filo te omoara latina si nu stiu dar nu mi a placut mie profilul asta
sper ca te am ajutat

| JeJeleu a răspuns:

De uman* ma scuzi voaim sa zic altceva laughing

| szornyi a răspuns:

La profilul uman faci mai mult: Romana, Istorie, Geografie, Engleza, Franceza pe cand la Real faci foarte multa matematica, fizica, chimie, biologie.
Bacul uman: Romana, Istorie si inca o materie dintre Logica, Geografie, Sihologie.
Bacul real: Matematica si de ales inca 2 materii din Chimie, Biologie si fizica.