| Cryssy a întrebat:

Care este importanta logicii? Cum ar fi o lume in care fiecare persoana ar avea exclusiv logica sa?

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Probabil intr-o lume in care fiecare ar avea logica sa ar fi un mare haos, pentru ca fiecare va face asa cum va crede el de cuviinta ca este logic, ceea ce pentru altul nu ar mai fi la fel, iar de aici s-ar produce o multime de controverse si neintelegeri...pe scurt...HAOS TOTAL!

9 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Fiecare om are o logică a sa, motivat prin faptul că fiecare reacţionăm altfel la diferite lucruri.

| asko a răspuns:

Flash news
fiecare persoana are exclusiv logica sa

| asko a răspuns:

Logica
http://dexonline.ro/search.php?cuv=logica
Gândire justă, raționament corect, consecvent și temeinic. ♦ Fel de a gândi al cuiva.
. Știință a demonstrației, al cărei obiect este stabilirea condițiilor corectitudinii gândirii, a formelor și a legilor generale ale raționării corecte.
Cerință firească, temei rațional, rațiune
are mai multe intelesuri
fel de a gandi are fiecare - si e cat de propriu si personal se poate

| amaadina a răspuns:

Noi gandim logic si fara sa ne dam seama, si fara sa stim definitia logicii.

| rosepassion a răspuns:

Poi intr-o lume in care n-ar exista logica planeta ar fi distrusa, noi avem cv logic aca daca n-am avea deloc nu stiu ce sar alege de planeta asta... fara logica nu poti traii...si nici n-ai cum...

sper ca tiam rasp cat d cat bine l intrebare

| OFF a răspuns:

Salut!
Fiecare persoana gandeste ce vrea face ce vrea
in ziua de aziwinking
deci ramane la concluzia ca fiecare are logica sawinking

Multumesc

La revedere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare are logica sa, dar aceasta logica are ca baza niste principii sociale comune, difera foarte putin de la individ la individ!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezastru mondial

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil intr-o lume in care fiecare ar avea logica sa ar fi un mare haos,pentru ca fiecare va face asa cum va crede el de cuviinta ca este logic,ceea ce pentru altul nu ar mai fi la fel,iar de aici s-ar produce o multime de controverse si neintelegeri...pe scurt...HAOS TOTAL!