| hotstyle a întrebat:

Care este morala filmului ferma animalelor? funda va rog

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Hehe,ce film,ce carte,magnifice! Morala este ca nu trebuie sa crezi in cuvintele frumoase ale liderilor/oamenilor,si ca planurile de tipul viselor,cum era cel propus de porcul acela rau(am uitat cum il chema), ori sunt niste amagiri, ori sunt minciuni sfruntate.Lucrurile frumoase nu rezista mult intr-o societate(cum era ferma care a involuat imediat ce au plecat oamenii,ce simboliza plecarea Romanovilor din Rusia,care a fost lasata pe mana lui Lenin-porcul rau).Si,nu in ultimul rand,liderii mint,asta subliniaza cel mai bine filmul,chiar daca liderul este un porc in poveste.E absolut genial filmul,daca nu ai citit cartea, te invit sa o faci, e chiar mai buna.

| hotstyle explică (pentru Dumnezău):

Poti sa-mi spui de ce povestea asta e o fabula in cateva cu vinte te rog frumos...sa contacteaza-ma la id mirelamimisor@yahoo.ro.