| helpbro a întrebat:

Care este motivul pentru a intra la bilingv? Stiu ce este, dar cu ce ma va ajuta pe viitor, nu ar fi mai bine daca as lua doar examenul cambridge si nu m-as duce la bilingv?

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

In general se merge la bilingv pentru a te obisnui cu limba. Acolo o vorbesti des si faci asta cu un profesor ce te poate ajuta pe gratis. Sau cei care iubesc limba respectiva merg acolo. Sau cei care vor sa plece in alta tara si vor sa intre in contact cu limba cat mai mult. Si da, daca nu vrei sa faci extrem de multe ore din limba respectiva poti doar sa iti iei examenul si gata.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se presupune că o să fii "beton" la limba aia și asta e un MARE plus

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știi limba maternă fiindcă o utilizezi zilnic. La blingv exersezi zilnic, astfel ai o deprindere a limbii care nu ți-o dă un test sau un examen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei ore și stres în plus.