| Geo_Geo_2000 a întrebat:

Care facultate este mai buna daca vreau sa invat informatica?
CTI la unibuc la zi sau Informatica la Universitatea Transilvania cu frecventa redusa, unde o sa incerc sa ma transfer la zi.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Crezi că a fost cineva la ambele și îți poate spune? laughing

Dacă vrei o carieră în programare trebuie să fii conștient că 90% din pregătirea ta trebuie să fie individuală, deoarece acest domeniu este foarte dificil și trebuie multă perseverență și rabdare. Deci concluzia mea este că prea puțin contează facultatea, aia e doar pentru diplomă și pentru oportunități( erasmus, cunoști oameni de calitate, cunoști profesori cu care colaborezi, etc).

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Nicio facultate nu te mai invata informatica.
Facultatea te mai invata doar bazele si nici alea calumea.
Recomandarea mea fa ceva la invatamant la distanta si invata mult singur.
Ii la modul cel mai REAL o tona de informatie gratuita pe net pentru programare software.

Răspuns utilizator avertizat
| Geo_Geo_2000 explică:

Deci avand in vedere ca CTI-ul dureaza 4 ani si se face si fizica la care nu ma pricep deloc, sa ma duc pe info? Ma gandesc ca in Brasov poate o sa invat mai mult daca nu cunosc pe nimeni. Doar ca in Brasov o sa fiu cu vreo 180 de km mai departe de casa, dar si bucurestiul este la vreo 40 de km.