| Mandy693 a întrebat:

Vreau sa fac facultatea de contabilitate si informatica de gestiune la frecventa redusa la ce universitate sa ma duc adica sa si invat nu numai diploma, cu toate ca eu stiu jumate de teorie din liceu. ARGUMENTATI si de ce. FUNDOAIEEE MAREEE

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Nu spui de unde esti, deci recomandarea generala ar fi sa mergi la o universitate de stat din cele cu mare traditie in domeniu, cum e Bucuresti, Iasi sau Cluj pentru ca acolo chiar se face scoala, examenele se iau pe ce stii, nu la norma, ca trebuie sa aiba promovabilitate altfel isi pierd acreditarea si din cate am auzit profii nu prea tin cont ca nu esti la zi, trebuie sa stii materia, deci chiar trebuie sa inveti. aici http://www.id.ase.ro/index.asp poti vedea cursurile care se fac la ASE Bucuresti la facultatea de care spui si cum functioneaza platforma pentru invatarea la distanta. succes!