| SexyCioco a întrebat:

Care imi zice si mie daca am facut corect?

Noteaza litera corespunzatoare raspunsului pe care il consideri corect :

Propozitia subordonata din fraza "Meteoritii, excursionistii lumilor extraterestre, sunt probe geologice care pot fi supuse unui examen direct pentru descoperirea urmelor de viata sau a produselor activitatii vitale in Cosmos" este :

A. completiva directa
B. atributiva
C. completiva indirecta

Răspuns Câştigător
| cocolino884 a răspuns:

B.atributiva

11 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Propozitia subordonata din acea fraza este atributiva. Raspuns corect varianta B.

| hope2destiny a răspuns:

B oh go on a aparut baremu` pe netbatting eyelashes

| Teodora20 a răspuns:

B. atributiva

| IonutGosa a răspuns:

B.atributiva

| cocolino884 a răspuns:

Atributiva

| Ghost a răspuns:

Alta idioata bai nu ai inteles ca noi nu iti facem tie subiecte la ce ex tai u ba vaca dubla

| Some0ne a răspuns:

J eu am dat examenul azi laughing
am pus "B"...sigur ii b :p

| icEmaN10 a răspuns:

Ii de la examen nu? si sincer nu stiu>big grin

| flower236 a răspuns:

B

| biana_1090 a răspuns:

B

| cataliiina97 a răspuns:

Cred ca este b. si asta a fost data la examen clasa a 8-a.nu?laughing