| ellysya a întrebat:

Care stie cum pot invata mai bine si mai repede? funda...

Răspuns Câştigător
| Innovation a răspuns:

Pai cand inveti nu trebuie sa ai calculatorul sau televizorul aprinse pentru a nu-ti atrage atentia.Stai cu cartea in fata si incepi sa inveti, dar trebuie sa te gandesti acolo unde citesti ca daca (scuze cacofonia) nu esti cu gandul acolo si citesti in gol ca papagalul nu o sa reusesti.Eu cand am lectii de invatat invat pe fragmente.Cam astea sunt sfaturile mele spor la treaba! Daca ai acum de invatat du-te si invata nu mai sta pe PC.

2 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Eu citesc lectia de 3-4 ori cu voce tare si o retin...

| Tudor_Sorin_1994 a răspuns:

Dupa mine am memorie vizuala sau fotografica invat doar daca citesc odata lectia sau de doua ori sunt primul in clasa(daca vrei sa inveti, invata fara PC sau TV sa fie inchis vei invata mai usor altfel iti atrage atentia acel lucru)atat am avut de spus
Bafta (bye bye you have a nice day)funda?