| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt avantajale daca as alege sa ma duc la facultatea de medicina?

7 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Hahahahaha rolling on the floor)) LOGIC ca te vei angaja undeva care are legatura cu medicina, doar nu o sa proiectezi masini... sau ca s-o ard mai cum se arde - vei lucra " in domeniu".
Laurentiu, tati, nu mai vorbi prostii. Exista o gramada de femei chirurgi happy

| ioanaioana a răspuns:

Pai daca o absolvesti si te-ai angaja undeva care are legatura cu medicina s-ar putea sa primesti multi bani, sa ai sansa sa calatoresti in lume(daca ai deveni cunoscut/a), poti si sa-ti faci prieteni prin pacientii tai. Poti sa faci multe

| amanda33 a răspuns:

Tinand cont ca in Romania faci meserie si in afara doar esti platit bine ca scoala mai pas, medicii romani sunt mai buni decat altii de aia sunt si asa cautati, vei iesi un medic stralucit, vei salva vieti acolo unde se poate, si daca vei pierde cateva sa stii ca orice medic pierde pacienti...
vei fi mai destept, mai sanatos, mai uman decat monstruazitatile de cetateni ( unii din ei nu toti) ale acestei tari. pe plan financiar te realizezi doar si numai in afara. succes

| mrclaust a răspuns:

In Romania nici un avantaj doar munca de care statu isi bate joc ingrozitor...in alte tari cu o specialitate (oricare) chiar si mai mult de 10. 000 euro pe luna.

| treideca44 a răspuns:

Ai avea sanse foarte mari pentru un job bine platit in strainatate

| 3ntzz a răspuns:

Avantajele sunt foarte mari!
Doar ai vzut ca toata lumea isi doreste sa devina doctor.
Avantajele sunt:
- ca ajuti multi oameni si faci multe fapte bune prin asta
- din punct de vedere religios o sa ajungi in rai datorita primului rand
- vei fii felicitat/a si vei putea ajunge un chirurg renumit asta daca esti baiat ca nu prea am auzit de femei chirugi sau ceva de genu'
- si asta voiam sa pun in primul rand dar nu voiam sa par misogin big grin, multi, foarte multi bani!

| DoK a răspuns:

Cel mai mare avantaj este ca poti fii convins ca vei avea un loc de munca.

Medicina salveaza vetii sa tii cont de asta.