| SaveTheNature a întrebat:

Care sunt cele mai bine platite meserii fara studii superioare?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sofer profesionist pe tir, pe autobuz/trolebuz sau sofer pe dubita.

| SaveTheNature explică (pentru mgtow):

De unde stii?happy

| SaveTheNature explică (pentru mgtow):

De unde stii?happy Aaaa am gasit aicihappy

| mgtow a răspuns:

2 motive. 1º pentru ca conduci multe ore (la tir sunt zile intregi plecat de acasa) si 2º sunt meserii banoase care au salariu incepand de la vreo 1600 RON si ajung la 3000 - 4000 RON, mai ales acolo intri si fara studii (poate la autobuz cere studii minime 10 clase).

| SaveTheNature explică (pentru mgtow):

Tu de ce nu ai alege sa fii sofer pe eutobuz pe plan Local.Adica in oras.
Mai bine pe autobuz, decat pe TIR unde e mai stresant decat pe autobuz.Parerea meahappy

| mgtow a răspuns (pentru SaveTheNature):

Omule nu e rau sa stii, mai ales imi place cum se deschid si inchid usile dar am de agnd sa fac toate categoriile C, CE si D ca am B-ul deja ma bag pe tir un timp si cand imi voi gasi una cu care sa-mi fac o familie ma bag pe autobuz ca sa n-o las singura acasa multe zile. Cine stie poate am norocul sa dau de o soferita pe tir si sa fiu cu ea, acum gandeste-te si tu pe autobuz e lume si suporti tot balamucul in timp ce pe tir iti pui muzica favorita si esti mai linistit.

| Shatzie a răspuns:

Pai nu ti-a spus Basescu? Ospatar si tinichigiu auto.