| Iky a întrebat:

Care sunt facultatile de viitor, care sunt domeniile cautate?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Medicina si IT-ul sunt printre primele.
Ar mai fi si telecomunicatiile. Dar vine pe locul 3.

| AlexL28 a răspuns:

Din cate am mai auzit, IT si medicina

| selfieimage a răspuns:

Facultatea de Automatica si Calculatoare este una din cele mai cautate. Dupa urmeaza facultatile: de constructii si instalatii, de constructii de masini si management industrial, de electronica, telecomunicatii si tehnologia informatiilor, de inginerie electrica, energetica si informatia aplicata, in general cele ce au legatura cu dezvoltarea tehnologiei, aparate, masini, etc. Si cele ce tin de mediu am auzit ca se cauta ca cea de inginerie chimica si protectia mediului sau cea de hidrotehnica, geodezie si ingineria mediului. :d Bafta in alegerea facultatii potrivite! happy

| selfieimage a răspuns:

Facultatea de automatica si calculatoare este cea mai cautata. Dupa urmeaza cele ce tin de dezvoltarea tehnologiei precum: facultatea de constructii de masini si management industrial, facultatea de electronica, telecomunicatii si tehnologia informatiilor si chiar cea de inginerie electrica, energetica si informatia aplicata. Din cate am auzit, sa stii ca si astea ce au legatura cu mediul sunt cautate, precum: facultatea de inginerie chimica si protectia mediului sau facultatea de hidrotehnica, geodezie si protectia mediului. Bafta in alegerea facultatii! happy