| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt facultatile de viitor?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acelea pe care guvernul le poate promova de viitor, dar asta este imposibil atâta timp cât toate sunt o loterie!
Pa, pa.

| TheAce a răspuns:

Relatii internationale, Psihologie, Stiintele comunicarii, in special PR!
Tu esti la uman, ai noroc, in Romania facultatile de uman sunt SINGURELE de viitor! Succes.

| Artemisia a răspuns:

1. Facultatea de Matematica şi Informatica
2. Facultatea de Fizica
3. Facultatea de Chimie şi Inginerie Chimica
4. Facultatea de Biologie şi Geologie
5. Facultatea de Geografie
6. Facultatea de Ştiinţa şi Ingineria Mediului
7. Facultatea de Istorie şi Filosofie
8. Facultatea de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei
9. Facultatea de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării
10. Facultatea de Litere
11. Facultatea de Teatru şi Televiziune
12. Facultatea de Drept
13. Facultatea de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor
14. Facultatea de Educaţie Fizica şi Sport
15. Facultatea de Studii Europene
16. Facultatea de Sociologie şi Asistenţa Sociala
17. Facultatea de Business
18. Facultatea de Teologie Ortodoxa
19. Facultatea de Teologie Greco-Catolica
20. Facultatea de Teologie Romano-Catolica
21 Facultatea de Teologie Reformata
& multe altele.
Trebuie sa te gandesti la ce facultate vrei sa mergi pe viitor, in functie de profilul de liceu si de pregatirea ta.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

HA HA! ha. haa haaa. HA ha ha hahahahaaahh. Pai crezti tu ca mai e ceva de viitor in ziua de azi? Cati oameni ai vazut angajati pe profilul lor de studii? Doar o mica parte reusesc sa profeseze ceea ce au invatat in facultate. Mai degraba te intrebi ceea ce iti doresti tu sa faci in viata.

| sema a răspuns:

Alea care pot oferi absolventilor un loc de munca.
Medicina, It, turism, economice si ingineresti. Forte vaga intrebarea, ce iti place sa faci?
Ar trebui sa restrangi campul...

| Anca2454545 a răspuns (pentru sema):

Deocamdata sunt destul de confuza si nu stiu ce profesie sa-mi aleg.Sunt la un liceu uman, si asta poate e una din marile probleme, fiindca de aici nu prea ai ce face...Si totusi nu as vrea sa fac un lucru pe care mai apoi sa-l regret

| alexandru005 a răspuns:

Baga idul asta in lista! andr3y.bike nu ii nici o legatura cu faculatitle cu altceva:*