| KidaK a întrebat:

Care sunt personajele din Robinson Crusoe? Toate, va rog.

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Cam atat daca tin bine minte.normal,caci robinson era naufragiat, pe o insula, iar vineri un canibal.pe aceasta insula canibalii aduceau prizonieri dinalte triburi si ii mancau.el l-a salvat, l-a invatat sa vorbeasca, etc.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Robinson,si negrul vineri pe care l-a salvat de la canibali.

| KidaK explică (pentru express11):

Serios, numai 2 personaje?

| KidaK explică (pentru express11):

Mersi.

| express11 a răspuns (pentru KidaK):

Cu placere.

| express11 a răspuns (pentru KidaK):

Cam atat daca tin bine minte.normal,caci robinson era naufragiat, pe o insula, iar vineri un canibal.pe aceasta insula canibalii aduceau prizonieri dinalte triburi si ii mancau.el l-a salvat, l-a invatat sa vorbeasca, etc.

| JessJessie a răspuns:

Vineri, Robinson Crusoe, Xury, Căpitanul portughez, Spaniolul... cu placere.