| aleph a întrebat:

Care sunt probele la bacalaureat 2014, liceu de arta Sibiu? care este proba obligatorie? care este proba la alegere (ce materii pot sa aleg)? multumesc. dau funda happy

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dai "obligatoriu" din Română şi Istorie!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Geografie, Logica si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.