| Lavinia_7630 a întrebat:

Care sunt tipurile de epitete? Stiu ca este epitetul metaforic si epitetul cromatic... dar altele?

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Http://www.referatele.com/......le-com.php
Cu o mentiune: ultimul il vei gasi si sub numele de epitet antepus.

5 răspunsuri:
| minnieee a răspuns:

Epitetul personificator

| Astaeparereamea a răspuns:

Zi asa fosta doamna prefesoara, incurajezi rezolvarea temelor pe site... frumos iti sta, daca doresti fundite de ce nu vi la nenicu tau sa-ti dau? numai la fund iti dau cu itsewinking

| AnDrEeA8039 a răspuns:

Personificator,antepus,postpus.

| DidiiiEu a răspuns:

La ce nivel? De clasa a6a? A7a? A8a?(etc.)Ca si eu am nevoie si stiu numai de astea:cromatic, metaforic, in inversiune, personificator in inversiune si mai erau 2 sau unu.

| Ginsac_Roxana_1972 a răspuns (pentru DidiiiEu):

E de nivel de clasa a 5-a