| Lala20 a întrebat:

Cat mai multe detalii despre profilul Stiinte ale Naturii, va rog! Funda.

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii si fac pe saptamana 4 ore de mate, 3 de fizica, 3 de chimie, 2 de biologie, 3 de romana(in clasa 9 faci 4 ore ), faci mai putina istorie(1 ora), geografie(1 ora), engleza si franceza 2 ore, in clasa a 9 a o sa faci logica, o materie usoara si o sa ai o singura ora pe saptamana iar in a 10 a va fi inlocuita cu psihologia si antreprenoriala, la fel de usoare.
In legatura cu tezele : se da obligatoriu la romana si matematica si ai de ales 2 dintre urmatoarele obiecte: biologie, fizica si chimie si la cele 2 alese de tine vei da teza.
Bacul il vei da obligatoriu la romana si matematica si de ales 1 materie dintre fizica, biologie si chimie.Pe langa asta acum toti elevii vor da oral la eng/franceza/germana ce prefera fiecare si info.
Ca sa faci fata la acest profil si sa ai note mari trebui sa te descurci bine cu materiile de baza:mate, fiz, chimie.
Mult succes in tot!

3 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Multumesc pentru apreciere!

| Iσαηα a răspuns:

Matematica - 4 ore/saptamana
Romana - 4 ore
Engleza - 2 ore
Franceza - 2 ore
Chimie - 2 ore + optional 1 ora [in clasa a 9-a, din clasa a 10-a se dau mai multe optiuni si elevii aleg ceea ce vor; clasa noastra a les tot chimia]
Fizica - 3 ore
Biologie - 2 ore
Sport - 1 ora
T.I.C. [ Tehnologia Infomatiei si a Comunicatiilor] - 2 ore
Informatica - 1 ora
Istorie - 1 ora
Geografie - 1 ora
Logica - 1 ora
Religie - 1 ora
Ed. Muzicala - 1 ora
Ed. Plastica - 1 ora
Si in ceea ce priveste Bacul, din cate stiu eu ar trebui sa dam la matematica, romana, probabil o limba straina si la alegere din chimie, fizica, biologie. Dar nu se stie niciodata!

| alexandra_8142 a răspuns:

1 saptamana:4 ore romana, 4 mate, 3 fizica, 2 biologie, 2 chimie, 1 sport, 2 engleza, 2 franceza. teze:romana, mate, 2 materii la alegere dintre chimie, biologie si fizic...deci ai 4 teze p sem.