| AvalohAlyn a întrebat:

Cata importanta dati lecturii de carti? dar scolii?

Răspuns Câştigător
| aXandra a răspuns:

Lectura este frumoasă, plăcută, dar nu cea impusă la școală. Mie îmi place să citesc, dar nu-mi place școala. Oricât de importantă pare școala, mie mi se pare doar un sistem în care intri și faci ceea ce-ți spun alții. Cât despre lectură, ea este importantă, pentru că îți dezvoltă un vocabular adecvat, te ajută să te exprimi, este un mijloc te evadare...

1 răspuns:
| Wehrmacht a răspuns:

Cat timp sunt pus sa citesc niste chestii de care nu-mi prea pasa doar ca sa le pot uita linistit dupa 4 ani deoarece in acei 4 ani facem la scoala tot felul de referate si alte chestii pe niste lecturi care nu te invata nimic... zero importanta.
Scolii? Dau importanta doar orelor de fizica, bio, engleza si chimie/info la real.