| Z4 a întrebat:

Cate CARTII cititi voi in medie pe an?big grin

Răspuns Câştigător
| Bianca_6845 a răspuns:

Eu cam 80-90 pe an...Sunt foarte interesante si iti dezvolta foarte mult vocanularul...

15 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Intre 40 si 50...majoritatea in vacanta de vara, ca in rest nu am timplaughing

| Minnie a răspuns:

O carte pe saptamana sau la doua saptamani maxim, daca e mare. Restul il calculezi tu.

| SamSon a răspuns:

0, cititul e foarte plictisitor si iti mai si chinui ochii urmarind acele randuri happy *parerea mea

| Nymphetamine a răspuns:

Multe,dar nu am o medie. Oricum nu conteaza cate citesti, ci cu ce ramai in cap.
@SamSon: Trist! Da creierul nu-l chinui cand dai raspunsuri din astea?

| PrsRaluca a răspuns:

In vacanta, in jur de 2-3 pe saptamana. In timpul scolii, 2-3 pe luna.

| nodeerskulls a răspuns:

Cred ca trec de suta...citesc in medie cam vreo 8-10 pe luna, uneori chiar mai mult.

| KenJi a răspuns:

7-8 ( romane) ca de nuvele povestiri si toate cele mai bine de 50.

Răspuns utilizator avertizat
| Bianca_6845 a răspuns:

Vocabularul* scuze...

| smile20000 a răspuns:

Nu tin cont dar pana acum am citit 7 carti (cu harry potter)

| NoMusicNoLife28 a răspuns:

Nu tin socoteala.happyIn orice caz citesc multe.Imi place sa citesc ce vreau eu...mi-e groaza sa citesc cartile care le cer profii la scoala.

| floriilegale a răspuns:

| KiTTtTtTtTtyYyYyY a răspuns:

Depinde de tine poti citi si 100 pe an. Nu este adevarat ce spui tu samson pentru ca daca citesti iti dezvolti mai mult vocabularul. Deci sfat : citeste cat mai mult pentru o vorbire cursiva si inteligenta :d

| Z4 explică:

WOOW sunt impresionat, ma asteptam la 2-3 raspunsuri, nu 12laughing,deci, se pare ca Romanii citesc, sper sa mai continuam cu raspunsurile,
Apropo, eu vara nu cites, ma deconectez de toate, dar in timpul scoli citesc pe saptamana 2-3 cartii, unde, unele trec de 400-500 paginii
SamSon,incearca sa citestii ceva, Uite,daca nu-ti plac romanele sau nuvelele,incearca altceva, de exemplu, eu cites multa Mitologie (i.Hr. si pana in sec XXI-d.Hrbig grin) e interesantabig grin, mai ales stiind ca au existatwinking
Bafta in continuare!:*

| Z4 explică:

Te credlaughing