| anonim_4396 a întrebat:

Cate clase se fac la frecventa redusa(liceu)? Se fac mai mult de 13?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Atat la forma "frecventa redusa" cat si la forma "serala", invatamantul liceal se finalizeaza in clasa a 13-a.

| anonim_4396 explică (pentru alessia5158):

Stii sigur ca se fac 13 clase.

| alessia5158 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur! --- fiul meu (cel mic )a urmat forma frecventa redusa si este absolvent 2014.Si-a dat bacul tot in 2014.

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La frecventa redusa se fac 100% sigur 13 clase.Stiu fiindca invat la frecventa redusa.Iar dupa 13 clase poti da bacalaureatul la anumite materii in functie de profilul liceului.

| ElJoKeR a răspuns:

Din cate stiu la profesionala se fac 13 clase dar in orice caz nu sunt mai mult de 13 clase.
era odata o chestie legata de 10 clase si apoi diferenta sa intri la liceu facand 13 clase deci nu poti face mai mult de 13

| anonim_4396 explică (pentru ElJoKeR):

Dar nu am zis nimic de profesionala. Eu am zis de clasele de liceu cu frecventa redusa.