| Death_4906 a întrebat:

Cate ore de:matematica, fizica, chimie se fac pe saptamana la stiinte sociale? Dar la filologie? Dau funda :*.

Răspuns Câştigător
| danamarin a răspuns:

Pot sa iti spun pentru stiinte sociale pentru ca eu la profilul asta sunt. matematica faci in toti cei 4 ani de liceu, cate 2 ore pe saptamana. chimie cate o ora pe saptamana doar in primii doi ani. fizica cate doua ore pe saptamana, la fel in primii doi ani. biologie cate doua ore pe saptamana, tot in primii doi ani. la filologie e cam aceeasi treaba ca la siinte sociale, numai ca acolo in clasa a 11a si a 12a faci o materie, siinte, care cuprinde si bio si chimie si fizica. mate se face obligatoriu si la fililogie, tot 2 ore pe saptamana.

1 răspuns:
| Kernyng a răspuns:

La amandoua se fac 5 ore matematica 2 fizica 2 chimie.