| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii se studiaza la stiinte sociale si cam cate ore faci pe saptamana? Dar la filologie? este cineva din ploiesti?

3 răspunsuri:
| oanna_4635 a răspuns:

Stiinte sociale:Lb.romana(4 ore), lb.moderna I(3 ore), lb.moderna II(2 ore), lb.latina(o ora), matematica(2 ore), fizica(2 ore), chimie(o ora), biologie(o ora), istorie)2 ore), geografie(2 ore), logica si argumentare(2 ore), religie(o ora), Tehnologia informaţiei şi comunicării(2 ore), desen(o ora), muzica(o ora), sport(2 ore), dirigentie(o ora) + 2 discipline optionale(Istoria culturii şi civilizaţiei – curs de 4 ani, Istoria Europei, Competenţă în mass-media, Educaţie pentru sănătate, Structuri politice europene, Drepturile omului, Tehnici de comunicare în spaţiul public, Metode aplicate în psihologie sau Psihologia familiei ) sper sa-ti fie de ajutor raspunsul

| Bubu a răspuns:

In cls 9 la filologie faci:
-4 ore romana
-2 ore mate
-3 ore franceza
-2 ore engl( acum depinde la ce sunteti majoritatea din cls avansati, daca sunteti avansati la engl faceti 3 ore de engl si 2 d franc, daca sunteti avansati la franc faceti 3 d franc si 2 d engl)
-o ora d muzica
-o ora de desen
-o ora d sport
-o ora d religie
-o ora d chimie
-2 ore fizica
-2 ore latina
-2 ore biologie
-2 ore geografie
-2 ore logica
-2 ore istorie
- o ora dirigentie

La stiinte sociale o sa faceti mai multa logica si ist sau geografie.Acum depinde si d liceul la care inveti si d prof p care ii aiwinking

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai la fel ac la celelalte mate rom ...etc faci mai mulota istorie parca si logik, si al filo se bazeaza pe romana si limbi staine si faci 7 6 ore cam asa