| razvanx3 a întrebat:

Cate tari si oarse strabate dunarea?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Dunarea traverseaza si in acelasi timp, uneste 4 capitale - Viena, Bratislava, Budapesta, Belgrad si 10 state europene: Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croatia, Iugoslavia, Romania, Bulgaria, Republica Moldova si Ucraina.

| Trifan_Razvan-Teodor_1995 a răspuns (pentru Corina):

Multumesc de ajuor.

| alexasjfjgjeohw a răspuns (pentru Corina):

Multumesc

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Germany (7. 5%), Austria (10. 3%), Slovakia (5. 8%), Hungary (11. 7%), Croatia (4. 5%), Serbia (10. 3%), Bulgaria (5. 2%), Moldova (1. 6%), Ukraine (3. 8%) and Romania (28. 9%).

Ulm, Ingolstadt, Regensburg, Passau, Vienna, Bratislava, Budapest, Mohács, Vukovar, Bačka Palanka, Novi Sad, Belgrade, Drobeta Turnu-Severin, Vidin, Rousse, Galaţi

| Maryabaii a răspuns:

Strabate 10 tari:Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croatia, Iugosla via, Romania, Bulgaria, Moldova, Ucraina
si 4 Capitale:Viena, Bratislava, Budapesta, Belgrad.
Funda?

Alte răspunsuri
| Bogdan_Pauna_1989 a răspuns:

10 tari