| thegodfather12 a întrebat:

Cati metri are o tura de stadion la probele de admitere la Academia A.I. Cuza?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Un tur complet, al unui stadion de standarde olimpice, are 400 de metri.

| corolav a răspuns:

Un tur complet, al unui stadion de standarde olimpice, are 400 de metri.

| CuriousStuff a răspuns:

O tura de stadion are peste tot (unde e un stadion mare) 400m (fiecare parte are cate 100m, sunt 2x100m in linie dreapta si 2x100m "curbe") pe culoarul cel mai scurt, iar pe culoarul cel mai lung are ~450m, asa ca alergi mai multe ture in functie de cati metri trebuie sa faci pentru proba, daca trebuie sa faci 2000m alergi 5 ture, de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O astfel de tura are 1500 de metri

| Andreivladcarnatu22 a răspuns:

Din Cate stiu 1000m