| anonim_4396 a întrebat:

Cati metri patrati sunt daca lungimea este 100 si latimea 12?

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Martimetica e grele... dar intrebarea a fost pusa la "oha"...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Suprafata sau aria unei suprafete a carei lungime este de 100 si latime de 12 este de 1200mp. Se calculeaza ca lungime*latime.

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer ce virsta ai daca nu stii sa aflii suprafata? Nu stii fornulade calcul lungimea xlatimea? ai rasp mai jos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Grea rau matematica asta...,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@elena-am si eu o mica nedumerire la tine:daca intrebarea este pusa la ''oha'', cum trebuie sa-i raspundem? si sper sa-ti amintesti de raspunsul ce l-ai dat la @un baiat, nu? daca nu, ti-l amintesc eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De 100 ce? latimea de 12? ce?

daca vb de mm? de cm? metri?

| Petrutzu a răspuns:

Habar nu am