| anonim_4396 a întrebat:

Cati stiti de evangheliile gnostice? De ce credeti ca biserica le blameaza, desi istoricii arata ca sunt mai exacte si mai apropiate de realitate decat ceea ce se gaseste in Noul testament?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Acum am citit cate ceva despre ele, dar o sa citesc mai mult sa ma documentez. Eu le acord acelasi credit ca si Bibliei, din prezent. Daca tot sunt atatea confesiuni, fiecare cu BIblia lor, de ce n-am accepta si aceste scrieri?

5 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Am auzit si eu de ele...mai, ce sa zic..inca se consulta oamenii de stiinta si teologii sa descopere cat de reale sunt, o parte au fost eliberate publicului, eu inca nu le-am citit, dar sincer, Biblia asa cum este ea acum imi este suficienta.

| RamonaMn a răspuns:

WoW....cred ca ma depaseste discutia blushing

| dyenutzadyana a răspuns:

Eu nu stiu nimic...straight facenici nu am auzit de ele pana acum.am cautat p google si am gasist cv pareri dar totusi imi ziceti si mie ce scrie in aceste evanghelii? ca nu am gasitstraight faceastept un msg. si d la zazu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-ai facut sa zambesc! discutiile vor fi ceva mai acide la vederea intrebarii tale. o sa fii considerat un IUDA.intai astept raspunsurile celorlalti, de fapt parerile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dyenutza draga, pai s-ar rasturna pamantul daca biserica ar fi de acord cu o relatie matrimoniala pe care Iesus ar fi avut-o cu Maria-Magdalena, ar fi mai multe de spus dar am accentuat doar un singur lucru pentru a fi pe intelesul tuturor.