| Corina a întrebat:

Ce aparat foto este indicat pentru o persoana care doreste sa urmeze cursuri de initiere in arta fotografica? Va rog sa raspundeti doar daca sunteti in cunostinta de cauza. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| AlxAlexAlx a răspuns:

Iti Recomand orice Model de la Nikon Este foarte eficient din toate punctele de vedere.

| AlxAlexAlx a răspuns:

Scuze ca ti-am raspuns aici dar nu pot sa-ti trimit mesaj privat.

Perfect pentru un asemenea Curs de fotografie/incepatori este Nikon D3000 uite si niste detalii despre el eu zic ca si pretul este cat de cat acceptabil.
Cel mai mic pret recomandat:1.259 RON
Date generale
Baterie suportata Nikon EN-EL9a
Tip camera DSLR
Baterie Li-Ion
Latime 126 mm
Greutate 485 g
Inaltime 97 mm
Grosime 64 mm
Senzor
Procesor imagine Expeed
Rezolutie 10.2 MP (mai mare decat 58%)
Ecran
Format ecran Incorporat
Raport marire 0.94x
Acoperire vizor 95%
Rezolutie ecran 230.000
Dimensiune ecran 3" (mai mare decat 73%)
Vizor Digital

Succes.

| Corina explică (pentru AlxAlexAlx):

Multumesc frumos! Mai astept si alte sugestii. Totusi acest aparat nu are rezolutia cam mica? Am auzit ca un aparat e cu atat mai bun cu cat are rezolutia mai mare (maximul e de 24 mp).

| AlxAlexAlx a răspuns:

Pai tocmai pentru incepatori este destul de bun dupa daca doreste sa treaca la cursuri de avansati / profesionisti, trebuie cumparat alte modele mai Performante, Dar pentru inceput Este foarte bun acest D3000.

| Meticulosul a răspuns:

Un aparat Marca Kodak (digital) care să poată fi conectat și pe calculator împreună cu Cd cu softul aferent pentru fotoshop este perfect.

| FotografBucuresti a răspuns:

Cursuri de fotografie online sau ca sa fiu mai exact este un
Curs de fotografie gratuit oferit de fotograful din Bucuresti Seremi

Il puteti acesa aici
http://www.seremi-studio.com/blog_de_fotografie/curs-de-fotografie-gratuit

Cursul are o durata de peste 2 luni si promite sa va treaca de la amatorii care fac POZE la fotografii care fac FOTOGRAFII :)

Sper sa iti fie de folos